Jak najłatwiej zrobić jajko w koszulce? Sprawdź ten trik

Kategoria: Przepisy
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-14

Jajko w koszulce to sposób przygotowania jajka, które gotowane jest w wodzie, ale bez skorupki. Żółtko w takim jajku powinno pozostać płynne, ale białko ścięte. Jego przygotowanie może przyprawić problemów, ale w tym artykule przedstawimy Wam sposób, który to ułatwi.

Jak zrobić jajko w koszulce?

Sposób na zrobienie jajka w koszulce, który Wam przedstawimy jest bardzo prosty. Będziemy potrzebować do tego folii spożywczej, szklanki oraz jajka. Zaczynamy od nastawienia wody w garnuszku do zagotowania. Następnie odetnij kawałek folii i włóż go do szklanki, tak aby powstało w niej wgłębienie.

Następnie do środka wbijamy jedno jajko. Dodajemy też odrobinę oliwy lub oleju. Wystarczy dosłownie kropelka.

Teraz musimy złapać za końce folii i zawinąć je. Dzięki temu jajko zostanie zamknięte wewnątrz nie wypłynie.

Tak przygotowane jajko wkładamy do wrzącej wody. Gotujemy je przez 3 minuty. W tym czasie zetknie się białko, ale żółtko pozostanie pozostanie płynne.

Po ugotowaniu jajka możemy wyjąć je z wody. Używamy do tego łyżki, aby się nie poparzyć. Jajko stawiamy na talerzyku.

Teraz możemy je rozwinąć i postawić na kanapce. Po rozcięciu zobaczycie, że białko ścięło się, ale żółtko pozostało płynne.

Dzięki temu sposobowi, przygotowanie jajka w koszulce jest naprawdę proste. Jeśli do tej pory Wam nie wychodziło, to mamy nadzieję, że teraz częściej będzie gośceiło w Waszym menu.

Jak łatwo zrobić jajko w koszulce – krótka instrukcja obrazkowa, którą możesz się podzielić ze znajomymi

Jak podawać jajka w koszulkach?

Jajka w koszulkach można podać na wiele sposobów. Świetnie smakują podane na kanapkach z dodatkiem warzyw, szczypiorku, wędlin czy boczku. Układamy je na samej górze. Doprawiamy solą i pieprzem. Po przepięciu, płynne żółtko apetycznie spłynie na dodatki w kanapce i sprawi, że całe danie będzie wyglądać ekstrawagancko, ale jednocześnie będzie też bardzo smaczne.

Świetnie smakuje również podane na tostach lub jako dodatek do sałatek. Znanym sposobem ich podania są jajka po benedyktyńsku. To jajko w koszulce podane wraz z boczkiem i sosem holenderskim na bułeczkach typu english muffin.

Propozycje podania jajka w koszulce

Poniżej przedstawiamy Wam kilka inspiracji na podanie jajka w koszulce. Zainspirujcie się i zaskoczcie wszystkich swoim daniem.

Podobne artykuły