Maseczka z kurkumy, sekret długowiecznej urody Azjatek

Kategoria: Przepisy
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-05-26 / Aktualizacja: 2021-08-27

Czy zastawialiście się, dlaczego Azjatki tak długo mają piękną cerę? Oczywiście geny mają bardzo dużo do powiedzenia, ale jednym z elementów pielęgnujących urodę jest kurkuma. Kurkuma jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, a te hamują reakcje utleniające i tym samym hamuje procesy starzenia się.

Maseczka z kurkumy

Nie ma w tym nic zdrożnego, że kobieta jak najdłużej chciałaby pozostać młodą. Od wieków ludzie dążą do przedłużenia swojej urody w czasie. Niektórzy idą w stronę zabiegów kosmetycznych czy wręcz liftingów, a inni wolą zadbać o urodę stosując naturalne produkty. Jednym z nich jest właśnie kurkuma i dzisiaj nauczymy się z niej korzystać, aby zachować na dłużej młodość skóry.

Dzięki regularnym stosowaniu tej maseczki, skóra dłużej będzie jędrna i piękna. Jej przygotowanie jest proste, ale aby osiągnąć efekt nie wystarczy użyć jej raz czy dwa. Musimy po prostu włączyć ją do naszych stałych zabiegów kosmetycznych. Nie ma jakiegoś ograniczenia ile razy w tygodniu można ją stosować. Tak naprawdę rób to kiedy masz czas i ochotę. Warto aby zrobić to chociaż kilka razy w miesiącu. Maseczka składa się z większej ilości składników. Wszystkie one zadbają świetnie o Twoją skórę.

Składniki

  • 2 łyżki naturalnego miodu
  • 1 łyżeczka kurkumy
  • 2 łyżki jogurtu
  • 1/2 łyżeczki oliwy z oliwek

Przygotowanie

1.    Wymieszaj wszystkie składniki ze sobą

2.    Twarz oczyszczamy i nakładamy maseczkę na 20 minut

3.    Zmywamy letnia wodą

Podobne artykuły