Najszybszy sposób na jajko w koszulce

Kategoria: Przepisy
Data publikacji: 2019-01-24

Jak zrobić jajko w koszulce? Wiele osób rezygnuje z tak przygotowanego jajka na śniadanie. Jego zrobienie wydaje się pracochłonne i trudne, a wcale tak nie musi być. Dzisiaj podpowiemy Wam jak zrobić jajka w koszulce szybko i przyjemnie. Dzięki temu macie okazję włączyć do swojego menu śniadaniowego jeszcze jedno proste danie, które zajmie Ci trzy minuty! Smacznego :)

Jak zrobić jajko w koszulce

Ważne jest to by użyć jajek z lodówki. Dlatego jeśli zwykle ich tam nie trzymacie to włóżcie sobie wieczorem z dwa jajka do lodówki aby później wykorzystać je do przygotowania śniadania. Zanim rozbijesz jajko uderz jego bokiem kilka razy o blat, ale tak by go nie rozbić. Chodzi o to by lekko się wstrząsnęło.

Jajko następnie wybij do miseczki i przygotuj sobie patelnie oraz przefiltrowaną wodę. Użyjemy patelni bo zagotowanie na niej wody będzie szybsze. Możecie nawet wlać już zagotowaną wodę w czajniku aby skrócić czas przygotowania jajka w koszulce. W patelni powinno zmieścić się ok. 5 cm wody na wysokość więc samo naczynie również powinno być dość wysokie. Jeśli macie płytkie patelnie lepiej będzie użyć garnuszka.

Wodę na wolnym ogniu gotujemy aż na dnie naczynia pojawią się bąbelki powietrza. Następnie wlewamy do niej jajko. Możemy nawet kilka bo patelnia jest szeroka i zmieszczą się one obok siebie. Na średniej wielkości patelni spokojnie w jednym momencie zrobimy dwa jajka. Przykrywamy pokrywką i gotujemy 3 minuty.

Po tym czasie wyjmujemy jajko za pomocą szumówki aby odprowadzić wodę. Gotowe :) Jajka w koszulkach możemy podać na różne sposoby. Mogą to być tosty lub samo jajko w otoczeniu warzyw czy innych dodatków. Uważajcie, będzie w środku idealne, rozpłynie się przepięknie dlatego jeśli już ubraliście się do pracy warto byłoby się nie pobrudzić :)

Podobne artykuły