Podczas smażenia cebuli dodaj do niej cukru – zobacz dlaczego

Kategoria: Przepisy
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-24

Smażona cebula jest dodatkiem do wielu potraw. Dlatego z pewnością nie raz ją smażycie na patelni. Zwykle doprawiamy ją solą, pieprzem lub czerwoną papryką. Jest jednak mniej oczywisty dodatek, który sprawi, że cebulka będzie miała fajny łagodny smak.

Smażenie cebuli z dodatkiem cukru

Jeśli chcesz zastosować cebulkę jako dodatek do potrawy, na przykład do okraszenia pierogów, to spróbuj dodać cukru podczas smażenia. Naprawdę nie trzeba go wiele. Wystarczy pół płaskiej łyżeczki. Dzięki niemu cebulka wyjdzie słodka, ale zarazem delikatna. Naprawdę smaczna i świetnie dopełni każde danie.

Dlaczego warto jeść cebulę?

Cebula jest bogata w witaminy i minerały, takie jak witamina C, witamina B6, witamina K, mangan i potas. Jest również źródłem błonnika i ma niską zawartość kalorii. Cebula jest uważana za skuteczny środek przeciwutleniający i może pomóc w zwiększeniu odporności organizmu, a także w zmniejszeniu ryzyka chorób serca i nowotworów. Regularne jedzenie cebuli może również pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi i zwiększeniu trawienia.

https://przepisy.dompelenpomyslow.pl/cebula-krojona-w-thermomix-jest-gorzka-w-smaku/

Podobne artykuły