Jak zrobić soczystą pierś z kurczaka

Kategoria: Przepisy
Data publikacji: 2019-10-11

Jak zrobić soczystą pierś z kurczaka? Wiele osób, zwłaszcza tych na diecie, które jedzą całe piersi, a nie rozbite na kotlety w panierce, zastanawia się jak to zrobić. Z reguły utarło się przekonanie, że pierś z kurczaka jest bardzo sucha. Oczywiście jest to idealny dodatek do dietetycznego obiadu, chude mięso bogate w białko. Czego chcieć więcej? Oczywiście smaku. I przez to wiele osób, które przechodzą na dietę zraża się do piersi bo są one po prostu dla nich zbyt suche. Ich jedzenie nie sprawia nam wtedy przyjemności. Musimy długo je żuć, nie czujemy już potem żadnego smaku. Zaczynamy się zniechęcać do diety, a zamienników dla niej jest tak naprawdę niewiele.

Dlatego dzisiaj pokażemy Wam jak przygotować soczystą pierś z kurczaka bez panierki i żadnych dodatków. Ważna jest po prostu technika przygotowania. Dzięki temu pierś będzie dobrze doprawiona i wilgotna w środku, a to sprawi, że jej jedzenie będzie dużo przyjemniejszym doznaniem. Nie będziemy proponować Wam sposobu przyprawienia piersi bo to zależy od indywidualnych gustów. Ja lubię piersi w bardziej ostrej odsłonie. Dlatego najczęściej doprawiam ją solą, pieprzem, czerwoną słodką papryką i ostrą papryką. Często też przygotowuję je z kurkumą, którą bardzo lubię. Tak naprawdę bez znaczenia jest to jakie przyprawy dodacie, ważne aby miały one jakiś smak. Najważniejszy jest sposób przygotowania, który sprawi, że pierś będzie soczysta w środku. Koniec z jedzeniem suchych piersi z kurczaka!

Co zrobić aby pierś z kurczaka nie była sucha

Do przepisu będziemy oczywiście potrzebować piersi z kurczaka i oleju, ja smażę na oliwie. Do tego ulubione przyprawy czyli u mnie praktycznie zawsze jest to pieprz, sól, papryka słodka i ostra. Unikam ziół, które się po prostu przypalają podczas smażenia. Zioła sprawdzą się przy gotowaniu kurczaka na parze lub pieczeniu. Zazwyczaj wtedy do tego nacinam pierś z kurczaka w środku i przyprawiam również wewnątrz aby był smaczniejszy.

Pierś z kurczaka oczyszczamy i przyprawiamy, a następnie rozgrzewamy olej na patelni. Gdy nabierze już odpowiedniej temperatury kładziemy na niego pierś z kurczaka i smażmy po 5 minut z każdej strony. Ważne jest to by olej był rozgrzany bardzo dobrze bo dzięki temu zamkniemy pory w mięsie i jednocześnie zatrzymamy w nim wilgoć. Czas smażenia będzie też zależny od wielkości piersi. Cało mięso musi się ściąć na zewnątrz i zarumienić.  Gdy obsmażymy już kurczaka w ten sposób gdy jest jeszcze gorący przekładamy go od razu do folii aluminiowej i zawijamy.

Teraz zostawiamy kurczaka w ten sposób na kilka minut, zazwyczaj wystarczą 3-5 minut. Gotowe, można już go wyjąć, rozciąć i zobaczyć jak wygląda w środku. Jeśli dojdziecie już do wprawy to kurczak przygotowany w ten sposób będzie wyśmienity. Na zewnątrz rumiany, a w środku nadal soczysty.

Tak przygotowana pierś z kurczaka świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu lub sałatek. Można podać ją również z sosem, ale sama w sobie jest też bardzo dobra bez dodatków. Najważniejsze, że wreszcie ze smakiem można ją zjeść bez uczucia, że je się wióry :)

Podobne artykuły