Przepis na napój, który doskonale odchudza

Kategoria: Przepisy
Data publikacji: 2018-12-19

Woda jest niezbędna podczas odchudzania. Jakąkolwiek dietę byście nie stosowali, zawsze znajduje się w niej wskazówka by pić przynajmniej półtora litra czystej wody dziennie. Przyśpiesza ona metabolizm, a jednocześnie ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wodę możemy wzbogacić od naturalne spalacze tłuszczu. Dzięki temu zyskujemy jeszcze więcej bo nie dość, że odpowiednio nawadniamy organizm to dodatkowo wpływamy na poprawę metabolizmu.

Przepis na napój odchudzający

Dzisiaj przygotujemy napój z cytryną, miodem i octem jabłkowym. Ocet jabłkowy jest źródłem polifenoli, beta-karotenu i flawonoidów, dzięki temu dobrze wpływa na nasze zdrowie o ile nie przesadzamy z jego ilością. Zawiera również witaminy, minerały, pektyny i kwasy, które są potrzebne naszemu organizmowi. To co nas interesuje najbardziej to właściwości odchudzające. Środek ten działa szybko i na początku kuracji waga spada bardzo mocno. Usuwa nadmiar wody z organizmu, oczyszcza go z toksyn i pomaga pozbyć się złogów jelitowych. Ocet jabłkowy przyśpiesza rozszczepianie tłuszczu, dzięki temu organizm łatwiej sięga po zapasy tkanki tłuszczowej i je zużywa.

Cytryna również jest skuteczna podczas odchudzania. Wspomaga ona przemianę materii i skutecznie oczyszcza jelita z toksyn. Dzięki temu zapobiega też zaparciom. Co ciekawe, ogranicza ona wchłanianie się cukrów, co skutecznie pomaga w odchudzaniu. Miód natomiast to naturalny antybiotyk. Chociaż zawiera kalorie to są one dużo lepsze od cukru, a dodatkowo miód ma wiele prozdrowotnych właściwości. Nie tylko dosłodzi nasz koktajl, ale również ureguluje ciśnienie krwi czy zmniejszy łaknienie co przekłada się na efekty w odchudzaniu.

Składniki

  • 1 łyżka octu jabłkowego
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • 1 łyżeczka miodu
  • szklanka wody

Codziennie dwa razy, rano i wieczorem pijemy tak przygotowany napój. Nie zwiększamy jednak dawki bo ocet jabłkowy w dużej ilości może nam zaszkodzić. Oprócz tego najlepiej aby był to ocet samodzielnie zrobiony. Jak to zrobić dowiesz się tutaj. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat octu jabłkowego i stosowania go podczas odchudzania, zajrzyj do tego artykułu.

Podobne artykuły