Jak zrobić domowe mleko roślinne – Migdałowe, Kokosowe, Sezamowe, Ryżowe i Owsiane (PRZEPISY)

Kategoria: Przepisy
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-12

Jak zrobić domowe mleko roślinne? To bardzo proste, przepis na mleko kokosowe, mleko migdałowe, mleko sezamowe, mleko ryżowe i mleko owsiane znajdziesz na naszej stronie. Przygotowanie domowego mleka roślinnego jest banalnie proste i z pewnością każdy z Was sobie z tym poradzić.

Co zamiast mleka krowiego?

Może nie chcesz lub nie możesz pić mleka krowiego, co wtedy? Z pomocą przychodzi mleko roślinne zrobione z produktów, które już znasz i pewnie używasz np. ryżu, sezamu czy migdałów. Mleko migdałowe zawiera podobną ilość białka co ryżowe i owsiane, których przepisy dzisiaj poznacie. Świetnie nadaje się do deserów czy przygotowania owsianki. Średnio jednak pasuje do kawy, ze względu na swój słonawy posmak.

Mleko owsiane podobne jest do migdałowego, bogate jest w wapń i białko. Jest bardzo uniwersalne, a jego smak nie zakłóca moim zdaniem żadnych dań. Jeśli jednak szukacie czegoś słodszego to z pomocą przyjdzie Wam mleko ryżowe, które świetnie nadaje się do kawy, której nawet nie trzeba wtedy słodzić czy do deserów. Jednym z popularniejszych mlek roślinnych jest mleko kokosowe, które jest dość gęste, ale za to świetnie sprawdza się do przygotowania deserów czy ciast. Trochę gorzej jako zastępstwo dla mleka krowiego np. do płatków.

Przepisy na mleko roślinne

Każdy przepis będzie składał się z dwóch składników, wody oraz odpowiedniego dla danego mleka produktu główne. W celu przygotowania mleka należy obydwa produkty ze sobą dobrze zmieszać używając do tego np. blendera. Robimy to bardzo dokładnie, nie pozostawiając żadnych dużych widocznych grudek.

Produkt, który powstanie będzie jeszcze zanieczyszczony, dlatego musimy teraz go przelać przez gęste sito albo gazę. W ten sposób otrzymamy gładkie mleko roślinne bez żadnych drobinek. Zobaczcie przepisy.

Przepis na mleko migdałowe

Jak zrobić mleko z migdałów? To proste. Będziemy do tego potrzebować szklanki migdałów obranych ze skórki, które następnie moczymy w wodzie przez 12 godzin. Przygotowanie mleka migdałowego jest zdecydowanie najdłuższe. Po tym czasie odlewamy wodę, migdały wrzucamy do blendera i zalewamy wodą. Postępujemy dalej według instrukcji powyżej.

Przepis na mleko kokosowe

Tym razem zrobimy mleko kokosowe, którego głównym składnikiem są wiórki kokosowe również moczone, ale tym razem krócej bo przez dwie godziny. następnie dodajemy do nich 4 szklanki wody, miksujemy razem i odsączamy.

Przepis na mleko sezamowe

Jak zrobić mleko sezamowe? Oczywiście będziemy potrzebować sezamu w ilości jednej szklanki, który moczymy przez 6 godzin. Do niego dodajemy wody i postępujemy jak w przypadku wcześniejszych przepisów.

Przepis na mleko ryżowe

Mleko ryżowe wykonamy adekwatnie do innych przepisów z jedną różnicą. Tym razem ugotujemy szklankę ryżu i w tym przypadku nie musimy go moczyć.

Mleko owsiane

Mleko owsiane to nasz ostatni przepis na mleko roślinne. Mleko owsiane wykonamy z jednej szklanki płatków owsianych, które wcześniej namoczymy przez 8 godzin w wodzie.

Podobne artykuły